سلام ، به هلدینگ توسعه تجارت سرافراز خوش آمدید.

بزرگراه نواب ، خروجی شمالی مترو نواب ، برج گردون شمالی ، طبقه 4و5، واحد 403 و 501
ایران ، تهران

ارتباط هلدینگ توسعه تجارت سرافراز و دکتر محمد سرافراز

محمد سرافراز، رئیس اسبق سازمان صد‌ا‌ ‌‎‌­­­‌‌‌­­­­‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌ سیما، متولد سال ۱۳۴۰ فرزند ابوالفضل، برادر دو شهید، جواد و علی سرافراز است که هر دو پس از انقلاب شهید شدند.

جواد سرافراز از اعضای حزب جمهوری اسلامی و رئیس دفتر محمد حسینی بهشتی، و دبیرکل این حزب بود که در بمب گذاری در دفتر حزب در ۷ تیر ۱۳۶۰ شهید شد و علی سرافراز، برادر دیگرش در جریان جنگ ایران و عراق در دفاع از ایران در سال ۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید. 

دکتر سرافراز دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه سن‌ژوزف بیروت و به زبان‌های انگلیسی و عربی مسلط است. او کتابی به زبان عربی با نام «جنبش طالبان از ظهور تا افول» نیز نوشته که در میانه دهه هشتاد، در بیروت و اردیبهشت سال ۹۰ در ایران توسط انتشارات سروش منتشر شده‌است.

 سرافراز در ۱۵ آبان ۱۳۹۳ با حکم رهبر معظم انقلاب که در ۱۷ آبان منتشر شد به ریاست سازمان صدا و سیما رسید. او پیشتر از سوی رهبر انقلاب به عضویت شورای عالی فضای مجازی درآمده بود. سرافراز از زمان ریاست محمد هاشمی رفسنجانی بر سازمان صدا و سیما، در این سازمان حضور داشته و یکی از قدیمی‌ترین مدیران این رسانه به‌شمار می‌آید.

او که از سال ۱۳۷۱ در معاونت برون‌مرزی صدا‌‌وسیما مشغول به کار بوده، در دوران عزت‌الله ضرغامی، مدیریت شبکه‌های انگلیسی زبان پرس‌تی‌وی و اسپانیایی زبان هیسپان‌تی‌وی را نیز به صورت هم‌زمان برعهده داشت. سرافراز نقش مهمی در راه‌اندازی شبکه‌های برون‌مرزی این سازمان از جمله پرس‌تی‌وی، هیسپان‌تی‌وی و العالم ایفا کرد. دوره تصدی وی در سازمان صدا و سیما با استعفای او در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ به پایان رسید و عبدالعلی علی‌عسگری، جانشین وی شد.

آی‌فیلم، شبکه‌ای تلویزیونی که به نمایش ۲۴ساعته فیلم می‌پردازد نیز تحت مدیریت او افتتاح شد.

محمد سرافراز پنجمین مدیر این سازمان در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. پیش از این عزت‌الله ضرغامی، علی لاریجانی، محمد هاشمی و صادق قطب‌زاده ریاست سازمان صدا و سیما را عهده‌دار بودند که یکی از کلیدی‌ترین نهادهای ایران محسوب می‌شود.

محمد سرافراز روزگاری که روزنامه رسالت با نقد امام خمینی مواجه شده بود، سردبیر این روزنامه بود. پس از برکناری محمد هاشمی و بازگشت او به حکم امام خمینی به سازمان صداوسیما، با انتصاب علی لاریجانی، بار دیگر به صداوسیما بازگشت و به سرعت رشد کرد و برون‌مرزی صدا و سیما را در اختیار گرفت و در دوره ضرغامی نیز در همین حوزه پیش رفت و در نهایت در رقابت با علی عسگری، رئیس صدا و سیما شد.

سرافراز از ناگفته‌های خود به صورت رسمی‌تر و در قالب یک کتاب الکترونیکی با نام «روایت یک استعفا، ۲۴ سال مدیریت در رسانه ملی» پرده برداشته است. کتابی که در قالب پرسش و پاسخ به بخشی از خاطرات و حرف‌ها و دغدغه‌ها و مسائل صدا و سیما با میلاد دخانچی پرداخته است.

“ممنوع‌التصویرها” عنوان یکی از مباحث مطرح شده ذیل فصل ششم کتاب دکتر محمد سرافراز در باب ممنوعیت‌ها در سازمان صداوسیما، ناگفته‌هایی را مطرح کرده است. آقای سرافراز از قراردادی به‌عنوان«راه‌حل یاد» می‌کند که آن را در مشورت با مدیران تلویزیون تهیه می‌کند و همه مجریان، از جمله ممنوع‌شده‌هایی چون مهران مدیری، رضا رشیدپور و فرزاد حسنی، آن را امضا می‌کنند تا به «وظایف خود و انتظارات سازمان» متعهد شوند و مراقب «حاشیه‌ها»ی زندگی و رفتار خود باشند.

طی چهار دهه‌ای که از انقلاب می‌گذرد و بعد از حضور طولانی مدت رؤسایی چون محمد هاشمی، علی لاریجانی و عزت الله ضرغامی بر صداوسیما این اولین بار است که یک نفر به انتشار کتابی از خاطرات حضور خود در این سازمان پرحاشیه اقدام کرده است. به ویژه که سرافراز به جزئیات چگونگی انتصابش به عنوان رئیس صداوسیما و حتی حاشیه‌های حضورش در این سازمان هم پرداخته است.

با تمام حاشیه هایی که دکتر محمد سرافراز در دوران تصدی خود بر سازمان صدا و سیما  داشت، بدون شک او را می توان یکی از با اخلاق‌ترین، شجاعترین و چابک‌ترین مدیران صدا و سیما دانست.

با تمام توضیحات فوق، شاید بعضی از مشتریان این مجموعه تصور کنند که مجموعه «هلدینگ توسعه تجارت سرافراز» با دکتر محمد سرافراز در ارتباط است، اما باید گفت که این صرفا یک تشابه اسمی می‌باشد و این مجموعه هیچگونه ارتباطی با آقای دکتر محمد سرافراز ندارد و صرفا ارزشمندترین نماد و برند این مجموعه «سرافراز» است و این هلدینگ یک مجموعه صددرصد خصوصی، متشکل از نیروهای متخصص در حوزه های فعالیت مجموعه است که تصمیم دارد تا سال 1400، بیش از 20 شرکت تابعه در بخش صنعتی، تولیدی و خدماتی در داخل و خارج از کشور را راهبری کند و با خلق ارزش برای مشتریان، ذینفعان و سهامداران خود، سهم کوچکی در تامین بخشی از نیازهای کشور به محصولات صنعتی و دست‌یابی به فن‌آوری‌های روز دنیا و ایجاد اشتغال در ایران همیشه سرافراز داشته باشد.